Merhaba

“İlim bitmez tükenmez bir derya ” sözünü eczacılık eğitimime başladığımda daha iyi anladım diyebilirim. Bitkileri, yağları, çiçek sularını, tedaviye yönelik etken maddeleri, kullanim detaylarını öğrenmekle , öğrendikçe de derinleşmeyi istememle hakiki ilmin kıymetini de görmüş oldum.
Öğrenmek benim için uzun ve meşakkatli bir yol olduğu kadar; akan bir ırmak misali derinlik katan, açan pembe çiçekler gibi huzur veren, kimi zaman bisikletini alıp mahallede gezinen küçük bir çocuğun heyecanı, kimi zamanda sabahın ilk ışıklarıyla ilk siftahını yapan simitçinin sevinci oldu.
Eczacılık eğitiminde fakültede aldığımız farmasötik teknoloji ve kozmetoloji dersleri / laboratuvarları sayesinde ilim yolculuğunda ilaç ve kozmetik üretim formülleri benim için hem gizemli , gizemli olduğu kadar da heyecan verici gelmeye başladı. Basit krem yapımıyla başladım bu yolculuğa . Biraz yağ, biraz su diyerek başlamıyorduk hiçbir zaman. Hassas tartimlari hammaddeye göre belirlenen tartım kaplarıyla (pelür kağıtlarıyla , saat camlarıyla, kapsüllerle )yapıp ; uygun sıcaklık ve pH koşullarında üretimlerimizi gerçekleştiriyorduk. Çünkü ilim, insan adına öğreniliyordu. Kişisel , kaliteli sağlık hizmeti vermek maksadıyla emek veriyor ,gayret gösteriyorduk.
Çeşitli eğitimler, makaleler, araştırmalar ve de beni hep dik tutan hayallerim sayesinde “hadi başlayalım ! ” dedim kendi kendime . Nereden ve nasıl olacağını zamanla öğreneceğim ne de olsa. Kendi markamı kurmak ve danışanlarıma üretim sürecini bildiğim, test sonuçlarını gördüğüm ürünler sunmayı hedefledim. Violet Aromatherapy markası bu amaçla doğdu. Yolun neresindesin diye sorarsanız yolun henüz çok başındayım. Yürünecek nice yollar , keşfedilecek nice formüller var. Bu iyi bir şey!
Bu alan eczacıların ve bu alana biz sahip çıkmalıyız.

İnsan sağlığı indirim günlerine, sosyal medya fenomenlerine , kendini sağlık profesyoneli olarak tanıtan ilim yoksunu kişilere kurban edilmemeli.

” İlim ehline verilince derinleşir ve alim olmak için önce talip olmalıyız, insan talep edendir ve ömür boyu talebedir. ”
Çalışmalarımı, üretimlerimi merak edenleri sosyal medya hesabına beklerim.

Sağlıklı, huzurlu günler diliyorum.
Ecz. Rumeysa Toprak
E- mail: violet.aromatherapy@gmail.com
Instagram sayfası: violet.aromatherapy

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*